edderkoppen på Oslo vest

av vaarloek

på vei fra den fine utsikta på husbåten nede på Aker Brygge til festen bak Slottet, møtte vi på en edderkopp. det høres kanskje ikke så dramatisk ut, eller så spesielt, men greia er at denne edderkoppen ikke var en vanlig liten norsk edderkopp. den var ikke en sånn edderkopp man ser rundt inngangsdørene til folk (de som er svarte og tjukke), det var ikke en stankelbein, det var ikke en korsedderkopp, det var ikke ei spinnkjerring, det var et BEIST.

et beist av en edderkopp.

vi hylte så klart. edderkopper er ekle og vi er jenter, riight. men seriøst. jeg har aldri sett en så stor edderkopp spasere rundt i det fri. eller løpe på bakken med de åtte små beina sine, som på denne edderkoppen var større enn vanligvis, men likevel små.

det måtte så klart dokumenteres:

og så litt nærmere:

og så helfigurportrett:

så løp vi videre, grøssa, hylte, jeg snubla for andre gang og fikk skrubbsår på det andre kneet mitt. så fant vi festen. det var gøy.

Reklame